גינה ורטיקלית

בעידן המודרני שבו שטחים ירוקים מפנים את מקומם לבנייה רוויה, עולה הצורך להוסיף ריאות ירוקות גם באזורים אורבניים. אחת הדרכים הפשוטות והזולות להוסיף צמחייה בכל מקום היא על ידי גינון ורטיקלי. גינה ורטיקלית או בשמה השני קיר ירוק היא גינה שתלויה על קירות. גינה תלויה גם משפרת את המראה וגם משפרת את איכות האוויר במקום בו היא צומחת. הדרך החדשה לחיבור אל הטבע וגינון ביתי היא על ידי התקנה של גינה על גבי הקירות במרפסת, במשרד, בלובי ובשטחים מסחריים.

 

קיר ירוק מטר מרובע

התקנת גינה ורטיקלית

חברת Green Balcony פיתחה מוצר ייחודי להתקנה מהירה, פשוטה ולא יקרה של גינות ורטיקליות. המוצר בנוי כך שהוא יכול להתאים כמעט לכל גודל של קיר. ניתן להתקין גינות ורטיקליות קטנות וניתן להתקין גינות ורטיקליות גדולות וכל מה שבאמצע. עם פטנט השקייה ייחודי, גם ניתן להוסיף קיר ירוק במקומות שבהם אין מערכת השקייה.

התקנת הגינה נעשית על ידי תלייה פשוטה של העציצים התלויים של Green Balcony. העציצים נתלים אחד על השני, כך שההתקנה אינה דורשת יותר מדי קדיחות לקיר. התוצאה היא גינה ורטיקלית מקסימה בה ניתן לשתול מגוון רחב של צמחים. ניתן לשתול בעציצים שתילים בגודל 12" מהמשתלה. המוצר הינו גמיש ואינו דורש הכנה מיוחדת ולכן מתאים למגוון רחב מאוד של קירות. 

בחירת צמחים

אחד הדברים החשובים ביותר בהקמת הגינה הוא בחירת הצמחים הנכונה. חשוב לבדוק את כמות השמש שנמצאת בגינה ובהתאם אליה לבחור את הצמחים. ישנו מגוון רחב של צמחי צל, אלו ששותלים במקומות בהם אין שמש בכלל, כמו במשרדים או בחדרים סגורים. ישנן גינות ורטיקליות התלויות על קירות בהם יש שמש בחלק מהזמן על חלק מהקיר, וכאן שילוב הצמחים יכלול גם צמחי שמש וגם צמחי צל.

לצוות Green Balcony יש נסיון רב בבחירה של צמחייה בהתאמה לתנאי השטח. אנחנו גם יודעים לשים דגש על שילובי צבעים וסגנונות כדי שעיצוב הגינה הורטיקלית ישתלב עם שאר האלמנטים שנמצאים בסביבה. ניתן לגדל בגינה הורטיקלית כמעט את כל סוגי הצמחים (בהתאמה לתנאי השמש), כולל ירקות, תבלינים, צמחים עונתיים ועוד ועוד.

גינה תלוייה

גינה ורטיקלית – העתיד כבר כאן

תוספת של צמחייה באזורים מיושבים בצפיפות משפרת את איכות האוויר. הצמחים סופגים אליהם את הגזים הרעילים ומחזירים חמצן נקי, כך שהאוויר עשיר גם נקי יותר וגם עשיר יותר בחמצן. יתרון נוסף של צמחיה הוא שהיא סופגת אליה גם את החום הנפלט, ולכן אזורים שבהם יש הרבה צמחייה מתחממים פחות מאזורים בהם אין צמחייה בכלל. כשתולים קיר ירוק מרוויחים גם גינה תלויה, וגם מרוויחים אקלים נעים יותר בחדר הסמוך לקיר.

מוזמנים ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר לגינה הורטיקלית שלכם

כתיבת תגובה